Map Pin м.Херсон, вул.200-рiччя Херсону, 41а
Clock ПН - СБ 09:00 - 19:00. Прийом за попереднім записом

Лікування пульпіту в Херсоні

вiд 2100 грн

Пульпіт це гостре запалення, яке вимагає термінового втручання лікаря. Захворювання вражає нерви і судини зуба, приводячи до втрати його життєздатності. У разі несвоєчасного звернення до лікаря інфекція може перейти на прилеглі тканини, що потребують тривалого і комплексного лікування.

У нашій клініці стоматології лікування пульпіту здійснюється із застосуванням передових терапевтичних методів і сертифікованих матеріалів. Ми раді допомогти пацієнтам будь-якого віку з проблемами будь-якої складності.

Пульпа зуба розташовується в кореневому каналі і складається з м’яких тканин, нервових закінчень і кровоносних судин, які живлять зуб. Інфікування може відбуватися через низку обставин, а запальний процес розвивається досить швидко і охоплює всю довжину і обсяг нерва. Не помітити цей стан неможливо, так як людина відчуває гострий біль, що не проходить після застосування знеболюючих препаратів.

Причини розвитку запалення пульпи:

 • погана гігієна порожнини рота;
 • цукровий діабет і остеопороз;
 • глибокий карієс;
 • утворення тріщин і відколів в зубі, через які всередину потрапляє патогенна мікрофлора;
 • надмірне відкладення мінеральних сполук, які заміщають внутрішні м’які тканини зуба;
 • неякісне лікування карієсу, чищення і пломбування каналів, використання невідповідних матеріалів та інше.

Незалежно від того, який саме фактор привів до запалення тканин, для пульпіту зуба лікування в спеціалізованій клініці є обов’язковим. При цьому не потрібно затягувати з візитом до лікаря, так як інфекція не проходить самостійно від припарок або інших народних методів, а безцінний час, протягом якого можна врятувати нерв – безповоротно втрачено. Особливо швидко розвивається патологія у дітей і тут необхідно діяти якомога швидше, для того, щоб забезпечити здоров’я постійних зубів.

Пульпіт симптоми

Пульпіт зуба має досить яскраві ознаки, які важко не помітити або прийняти за інше захворювання, а саме:

гострий біль в окремому зубі або області щелепи, яка вночі стає інтенсивніше, викликаючи безсоння;
зуби відповідають гострим болем на гарячі, холодні, солодкі або кислі продукти, знижуючи апетит;
больові відчуття охоплюють зону всієї щелепи, і передається в шию, вухо або голову;
при запущених випадках, підвищується температура тіла.

Хворобливі відчуття можуть початися і закінчуватися мимоволі і можуть бути як ниючі, так і пульсуючими. Діагностика проводиться за результатами візуального і інструментарно огляду лікарем стоматологом, а в разі необхідності потрібно буде зробити рентгенівський або томографічний знімок. Це забезпечить адекватне для пульпіту лікування і виключить ризики рецидиву інфекції.

Етапи лікування пульпіту

Коли проявилися характерні для пульпіту ознаки, необхідно звернутися до лікаря стоматолога. Інфекція досить підступна і в умовах закритого простору швидко розвивається, охоплюючи нові зони.

План лікування запалення зубного нерва в клініки включає:

 • введення анестезії;
 • препарування каріозної порожнини;
 • якщо пульпа сильно зруйнована і не може бути відновлена, її видаляють їх кореневих каналів;
 • обробка порожнин антисептиком і введення медикаментозних препаратів;
 • пломбування каналів;
 • реставрація коронки зуба.

Після лікування запалення нерва зуба біль зникає, і людина може повернутися до звичного раціону і способу життя. Рецидиви мінімальні, за винятком неякісних послуг лікаря, використовуваних матеріалів і недотримання техніки лікування. У нашій клініці в Херсоні такі ризики виключені, так як штат складається з стоматологів вищої категорії, і застосовуються сертифіковані препарати.

Методи лікування пульпіту

Існують кілька ефективних методів лікування запалення нерва:

 • консервативний – якщо звернеться при перших симптомах пульпіту, нерв можна врятувати, купируя розвиток інфекції спеціальними медикаментозними препаратами, аплікаціями або антибіотиками;
 • хірургічний – метод ділиться на дві лікувальні техніки. Вітальна ампутація полягає у видаленні живої пульпи з кореневого каналу. Канали чистяться під мікроскопом ретельно і потім пломбуються. Девітальная ампутація передбачає введення препарату, який знищує нерв і встановлює тимчасову пломбу, яка через певний час віддаляється і після вилучення мертвої пульпи канали пломбуються, і відновлюється форма зуба.

Обидва методи ефективні, а який з них застосовувати вирішує лікар під час складання плану лікування.

Пульпіт лікування ціна

Для лікування пульпіту вартість прийнятна і доступна, але якщо прийти до фахівця вчасно, при перших тривожних ознаках можна уникнути збільшення переліку необхідних процедур. Маніпуляції проводяться під анестезією за показаннями.

Комплекс робіт може включати різні діагностичні і терапевтичні процедури. У зуба буває від одного до п’яти каналів, які потребують очищення та обробці, що впливає на формування лікування пульпіту вартості. Тому точна сума визначається після обстеження і діагностики.

У нашій клініці на лікування пульпіту ціна найдоступніша в Херсоні, так як ми прагнемо відкрити доступ до якісних стоматологічних послугах всім, хто в них потребує, незалежно від статусу чи віку. Запишіться на консультацію і дізнайтеся, як ми працюємо.

Пульпіт класифікація

Запалення зубного нерва класифікується залежно від специфіки перебігу патології, і яким симптомами вона проявляється. Так розрізняють наступні види пульпіту:

 • гострий – характеризується гострим болем в зубі і прилеглу зону. Несвоєчасне лікування призводить до швидкого переходу в хронічний стан, що вимагає більш складного лікування. Ця категорія запалення в свою чергу ділиться на:
  гострий вогнищевий пульпіт – біль стає інтенсивніше в вночі, а напади можуть тривати кілька годин;
 • гострий дифузний пульпіт – друга стадія захворювання, яка настає при проникненні інфекції в глибші шари нервово-судинної тканини. Біль відчувається в потилиці, скроні, вусі і людині важко визначити точну локалізацію і часто приймається за іншу хворобу;
 • гострий гнійний пульпіт – розвивається інфекція призводить до підвищення температури тіла, біль не вщухає практично ні на хвилину, ясна опухає, через каріозні отвори (якщо є) витікає гній або накопичується під яснами. Якщо не звернутися до лікаря, гній може викликати сепсис і більш серйозні ускладнення;
 • хронічний – якщо пропустити гостру фазу, вона переходить в хронічну, яка буде регулярно давати про себе знати, так як в роті буде постійний осередок безперервного запалення. Хронічний пульпіт також має кілька різновидів:
  хронічний фіброзний пульпіт – внаслідок тривалого впливу інфекції, пульпових тканина замінюється сполучною, яка перешкоджає нормальному кровопостачанню і харчуванню дентину і емалі зуба. Хоча проблем є, людина не відчуває дискомфорту і будь-яких симптомів;
 • гангренозний пульпіт – тканини починають руйнуватися і розкладатися, з’являється характерний важкий запах з рота, дентину стає сірого кольору;
 • гіпертрофічний пульпіт – м’які тканини ростуть через каріозні отвори в зубі, і нагадує, що кровоточать поліпи. Вони доставляють сильний дискомфорт, заважають нормальному жування їжі, болять.

Невилікуваний пульпіт приносить людині не тільки непотрібні фізичні страждання, але і можуть провокувати серйозні зміни в організмі, які можуть призвести до трагічних наслідків, як, наприклад, сепсис. Запальний процес може поширитися на сусідні зуби, приводячи до їх втрати, на трійчастий нерв, періодонт. Не потрібно ризикувати здоров’ям і кишенею, а відразу відвідати лікаря.

Профілактика пульпіту

Методи профілактики пульпіту відомі всім з дитинства: хороша гігієна порожнини рота, правильне харчування і відвідування лікаря для планового огляду два рази на рік. Це допоможе уникнути великого спектра патології зубів або виявити їх на ранньому етапі розвитку, коли лікування буде оперативним, ефективним і недорогим. Якщо у вас виникли будь-які стоматологічні проблеми, запишіться на консультацію до лікаря в Херсоні і отримаєте якість і економію в одному флаконі.

Часто задавані питання

Пульпіт лікується в спеціалізованій стоматологічній клініці після проведення необхідних діагностичних заходів. Якщо ураження зубного нерва великі і його не вдасться врятувати, лікар очищає кореневі канали від інфікованих м'яких тканин, після чого вони пломбуються спеціальними матеріалами і відтворюється анатомічна форма зуба.
Пульпіт є гострим запальним процесом судинного-нервового пучка, розташованого в кореневих каналах. Патологія протікає з сильними больовими відчуттями і вимагає професійного підходу.
Запалення пульпи має яскраві ознаки, як нестерпний пульсуючий біль, що розповсюджується в голову, вухо і шию особливо вночі, підвищення температури тіла, біль при прийомі солодких, кислих, гарячих або холодних продуктів та інше. Призначить відповідний діагноз тільки лікар після проведення огляду і комплексу необхідних діагностичних заходів.
Відгуки наших клієнтів

Ми пишаємося тим, що більшість наших пацієнтів звертається в «Артстоматологія» за рекомендаціями від друзів і знайомих. Адже позитивні відгуки про роботу - краще будь-якої реклами. Нам це дуже приємно, і ми продовжуємо щодня наповнювати Херсон людьми з блискучими посмішками

star Алiна

““Отличная клиника! Персонал заставит Вас почувствовать себя как дома сразу, как только вы войдете в дверь. Команда очень профессионально изучила мою проблему и предложила верное решение. Артстоматология проделала большую работу, я чувствовала, что попала в надежные руки. Врач очень хорошо все объяснил и дал много ценных советов. Спасибо!””

star Андрiй

“Лучшее стоматологическое обслуживание, которое я когда-либо испытывал! Профессиональный, вежливый и дружелюбный персонал заставил меня почувствовать себя, словно я – часть большой семьи Артстоматологии!!! Очень рекомендую всем !!!”

star Петро

“Персонал отличный. Очень гостеприимный и дружелюбный. Стоматолог толково ведет прием, предоставил всю информацию. Я согласился на сложную процедуру, а затем на поддержание и чистку. Каждый визит подобен встрече со старым другом. Я очень доволен результатами и приду сюда со всеми своими стоматологическими потребностями в будущем!”